Demitra powinien soboty 40 lat

Bratysława. W sobotę, 29 listopada powinna jubileusz 40 lat żył Słowacki hokeista Pavol Demitra. Były kapitan reprezentacji zginął 7 września 2011 w tragedii powietrze zespołu KHL Lokomotiw Jarosław.

Pavol Demitra pochodzi od Dubnica w miejscowym klubie hokeja jeszcze rozpoczęte. W 2003 roku draftovala Ottawa w rundzie 9 227 pozycjach. Droga w NHL dla niego, dlatego nie zaczął zbyt obiecująco w pierwszych trzech sezonów grał dla senatorów tylko około jednej piątej pozycji. Z Ameryki do Rosji

Po przeniesieniu się do St. Louis stał się liderem zespołu i koszulce Blues pracował do 2004 roku.Potem grał w Los Angeles, w stanie Minnesota Vancouver.

Łączna NHL miejsce w części bazowej 847 meczów z bilansem 768 punktów (304 goli + asysty 464), gra się mecze, aby być 94 (58/23 + 36). W 2000 roku otrzymał Lady Byng Trophy dla gentlemanship i sportowym podejściu.

W 2010 roku przyjął ofertę Lokomotiv Yaroslavl. KHL świeciło, w sekcji miał 54 meczów 60 punktów (18 + 42) w 18 pojedynkach vyraďovačky umieścić 6 bramek w 15 asyst i zdobył szereg rekordową trzecim najbardziej produktywny człowiek fazie playoff prowadził zespół do półfinału konkursu.Pamiętny gol Vokoun

Pavol Demitra był również wzorowy przedstawiciel na brąz Mistrzostw Świata 2003 w Helsinkach w pamięci fanów zwlekał zwłaszcza jego złą bramkę w meczu o 3. miejsce Czech Goaltender Tomas Vokoun gwiazdy. Świetne występy i wykazać na igrzyskach olimpijskich 2010 w Vancouver, gdzie stał się najbardziej produktywnym graczem a także członkiem All-Stars turnieju. Jego zwycięski nalot na rosyjski bramkarz Ilja Bryzgalovovi uchwycić wspaniały materiał i znaczek.

Zwolennicy hokeja Słowackiej pamiętam jego szly emocji w reprezentacyjnych pożegnanie po ostatnim meczu Słowaków na Mistrzostwach Świata 2011 w Bratysławie.Nawet jeśli nikt nie wiedział, że cztery miesiące będą dla niego płakać całej Słowacji i kawał świata hokeja.

Demitra tragicznie zmarł 7 września 2011 roku w katastrofie lotniczej z graczami Lokomotiw Jarosław, który podróżował do KHL meczu. Maszyna jako usługa lotnicza Moskwa rozbił się zaraz po starcie z lokalnego lotniska. Badania potwierdziły, że wypadek spowodowany przez błąd pilota. Vůjtek chciał mówić

„Palo był jednym z najlepszych graczy słowacki hokeja w historii”, powiedział jakiś czas temu przez trenera Demitra słowackiego Reprezentacji Vladimír Vůjtek, wiodący gracz w Czechosłowacji rozpuszcza się w 20 roku na Mistrzostwach Świata w Szwecji, a później w Lokomotive Jarosław.

„Palo był wielkim piłkarzem i człowiekiem z dużym nr.Był koleżeński i zawsze w pełni pracował dla zespołu. Chętnie pomógł reprezentacji nigdy o niczym nevyhováral. Przed MŚ w Helsinkach w 2012 roku, że planuje się namówić go do reprezentacji raz pomógł. Zostawiłem mu wiele pięknych wspomnień, „powiedział Vůjtek.

Nazwa Demitrovo nosi i lodowisko w Trenczynie.