Finaliści są znane. Golden Ball uzyskane Ronaldo, Messi czy Neymar

Zurych. Złota Piłka FIFA Award 2015 dla najlepszego piłkarza roku daje tercet Cristiano Ronaldo, Lionel Messi Neymar.

Nazwiska finalistów ogłoszone poniedziałek Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej. //

Leo Messi, Cristiano Ronaldo, Neymar Jr…. Komu dałbyś 2015 Ballon d’Or? Wysłany przez Ligę Mistrzów UEFA w środę, 30 listopada 2015

Trofeum broni Ronaldo. Portugalski skrzydłowy ma nadzieję na zysk za IV Złota Piłka po triumfach w 2008, 2013 i 2014 roku Messi zdobył nagrodę cztery razy z rzędu w latach 2009 i 2012.

Argentyńczycy kolega Neymar lista trzech członkiem finalistów po raz pierwszy.

Posiadacz Golden Ball zdecydować swoje głosy trenerów, kapitanów drużyn narodowych, a także przez dziennikarzy.W ubiegłym roku zdobył Złotą piłkę Cristiano Ronaldo.

Wśród kobiet, prymat aspirujących amerykański Carli Lloydová Aja Mijamová z Japonii i Niemiec Celia Sašičová.

Zaszczyt najlepszy trener w męskiej piłki nożnej walki trener chilijskiej reprezentacji – zwycięzca działający na Copa America – Jorge Sampaoli, trener mistrza Bundesligi Bayern Monachium Pep Guardiola FC Barcelona Luis Enrique, który w poprzednim sezonie prowadził Katalończyków do cenna soprany.

Trenerzy żeński futbol są nominowani Jill Ellisová (USA), Mark Sampson (Anglia) i Norio Sasaki (Japonia).

rezultaty ogłoszone 11 stycznia 2016 roku na gali w Zurychu, w Szwajcarii.Na niej można zakładać koszt członków na świecie najlepiej XI radiowozu FIFPro, których nazwy można głosować do 8 stycznia Kandydaci FIFA FIFPro Świat XI są! https://t.co/CgZKj7kTXR Co TWOJA 4-3-3 wyglądać? #BallondOr pic.twitter.com/vtPTi6IbVc – FIFA.com (@FIFAcom) 26 listopada 2015

Wiadomo już ostateczny trzech członków nominowanych do prestiżowej Puskas Ferenc na najpiękniejszą bramkę roku, w którym zostały one podane Italian Alessandro Florenzi a jego celem w meczu Ligi Mistrzów 16 września AS Roma – FC Barcelona, ​​brazylijskiego Wendell Lira i ekvilibristické końcu od 11 marca do walki brazylijski mistrz Atletico – gO Goianesia cel Lionel Messi 30 maja do zwalczania Pucharu Hiszpanii Athletic Bilbao – FC Barcelona.Wiadomo już, a ostateczna nominacja dla Puskas Ferenc.

galowy wieczór da oglądać na żywo www.fifa.com i oficjalne FIFA YouTube.

Prestiżowa Złota Piłka FIFA przyznawana jest od 2010 roku, kiedy to połączył survey FIFA i magazyn France Football. Pierwszym zwycięzcą był Lionel Messi.