Kradzieże ze względu na lokalizację rówieśników

3

Kradzież, aby przyciągnąć uwagę rodziców.

Dzieje się tak, gdy rodzice nie mają czasu dla dziecka, są zajęci sobą, pracą, rozwodem itp. W takich przypadkach pieniądze szybko się znajdują, a dochodzi do szybkiego wyjaśnienia, skandalu i procesu. Ale dziecko może być zadowolone, przynajmniej z takiej uwagi rodziców.

Jeśli rozumiesz przyczynę kradzieży, nie powinieneś zwracać zbytniej uwagi na to, ponieważ dziecko już się wstydzi. Angażuj się w budowanie relacji z nastolatkiem, który od dawna czeka na twoje ciepło, miłość i prezenty.

* Kradzieże ze względu na lokalizację rówieśników.

Zatem twoje dziecko próbuje skupić uwagę i lokalizację rówieśników lub odwrotnie, aby spłacić zarzut.

Konieczne jest pomóc dziecku w nawiązaniu kontaktu z rówieśnikami, dając możliwość spotkania w domu lub w domku. Ale jeśli pojawiają się ciągłe upokarzające naciski i wyłudzenia od kolegów z klasy, to bez lęku trzeba zaangażować nauczycieli, szkolnego psychologa i organy prawne.

* Kradzież z powodu samopotwierdzenia lub zemsty.

Nastolatek pokazuje swoją „odwagę i zręczność” i udowadnia środowisku, że nie boi się zakazów. Jeśli dziecko jest zmęczone nieuczciwymi oskarżeniami i wykładami, może pójść drogą kradzieży, aby pomścić swoich bliskich.

Jeśli nastolatek nie reaguje poprawnie na rodzicielskie rozmowy o kradzieży, udaj się do dobrego psychologa.

* Całkowity brak wykształcenia i wychowania.

Przy popełnianiu przestępstw z kradzieżą dziecka popycha:

– brak miłości do bliskich i szacunek dla wszystkich ludzi;

– pragnienie posiadania tego, co nie jest dostępne;

– niezrozumienie zakazów.

W takim przypadku rodzice potrzebują porady u psychologa, ponieważ rozwiązanie może nie być łatwe.

Rodzice muszą pamiętać, że w normalnej rodzinie złodziej nie zacznie. Grzebać w sobie i w przeszłości swoich przodków. Być może nić pochodzi stąd. Nie bój się iść do psychologa, który pomoże pozbyć się problemu. Ale zwykle, przez 20 lat, problemy z kradzieżą same znikają.