Rodzice muszą monitorować swoje oświadczenia

2

Rodzice powinni wyjaśnić nastolatka, że ​​każdy może mieć swoje własne fundusze, którymi zarządza własnego uznania. Ale wszystkie finanse przeznaczone na wydatki rodzinne powinny uwzględniać te potrzeby.

– Konieczne jest, aby zainstalować i przestrzegać zasad wydawania kieszonkowego do indywidualnych potrzeb dziecka.

– Konieczne jest zrozumienie jego potrzeb w rozsądnych granicach. Może potrzebować sprzętu, wyposażenia, specjalnych ubrań, które warto dać pieniędzy. A jeśli pojawią się trudności finansowe, określ terminy.

– Rodzice muszą monitorować swoje oświadczenia. Jako że „sąsiada, ukradł całe życie, teraz żyje w luksusie”, mogą wywołać dziecko kradzież.

Co rodzice powinni robić i co jest niedopuszczalne.

Kradzież dziecka powinna zostać zatrzymana przez rodziców. Powinno to nastąpić jedynie po widzieliśmy dokładnie to, ponieważ niesprawiedliwe oskarżenia mogą boleśnie wpływać na psychikę dziecka.

Pierwsza kradzież nie powinien być nazywany złodziejem i dziecko przewidzieć swoją przyszłą przestępcę życia. Potrzeba emocjonalna rozmowa gdzie można powiedzieć, że „Jestem gotowy do upadku ze wstydu i hańby”, „Nigdy nie myślałem, że będzie to zrobić, mój Syn umiłowany” i inne. Taka rozmowa robi wrażenie, jeśli nie codziennie. I nie trzeba przypominać o tym, co się stało, w innych wykroczeń, non-kradzież.

Co może być przyczyną kradzieży.

* Obecność impulsywności i niezdolności do powstrzymania się w swoich pragnieniach i podmuchach. Częściej dotyczy to dzieci w wieku 6-7 lat, kiedy jeszcze utworzone arbitralność w zachowaniu. Ale są wyjątki. Ale jeśli starsze dziecko jest obdarzone impulsywnością, potrzebuje psychiatry.

* Posiadanie kleptomanii.

Taki motyw ma również znaczenie dla zaburzeń psychicznych, ale jest niezwykle rzadki, zwłaszcza u dzieci.

W każdym przypadku, rodzice muszą negatywnie reagować na każdy przejaw kradzieży, potępiając i powracający skradziony. Konieczne jest, aby kontrolować dziecko, ale nie karać fizycznie, ponieważ będzie to robić nic oprócz alienacji i agresji.

Często nastolatek jest pod presją ze strony starszych przyjaciół, więc rodzice zawsze muszą być czujni.