Samochody i pojazdy dla dzieci

Zabawki_dla_dzieci

Jeśli warunki i styl życia rodziny są takie, że dziecko prowadzi raczej do „stałego” stylu życia: chodzi tylko po placu zabaw w pobliżu domu lub spędza większość czasu na wózku inwalidzkim, nie ma gdzie biegać i bawić się w domu, jego rodzice w ogóle nie ćwiczą – wtedy jest to ważne skupić się na rozwoju fizycznym:
• zapamiętaj, znajdź lub wymyśl gry na świeżym powietrzu na spacer,
• zakup lub zabawki dla majsterkowiczów i sprzęt sportowy, samochody i pojazdy dla dzieci z którego można korzystać w domu,
• wprowadzić nawyk łatwego ćwiczenia, tańca.

Dotyczy to również innych dziedzin rozwoju dziecka: mowy, zdolności motorycznych, rozwoju emocjonalnego i osobistego.

Czy muszę grać z dzieckiem?
[Jak wybrać zabawki dla dziecka]

Umiejętność angażowania się w samorozwój kształtuje się w taki sam sposób, jak inne umiejętności i zdolności dziecka, gdy dorasta, wzrasta samoświadomość, gry stają się bardziej złożone. I najważniejszą rolę odgrywa osoba dorosła.

Istnieją rzadkie wyjątki, ale z reguły nie wystarczy kupić samochody i pojazdy dla dzieci i oddać zabawkę dziecku. Trzeba go zainteresować w grze, pokazać sposoby interakcji z zabawką, możliwość włączenia jej na ulubionych poletkach gry tego dziecka.

To nie zabawka rozwija się, rozwija się dorosły, ale zabawka jest przede wszystkim narzędziem do wspólnego grania. Dzieci są bardzo ważnym, jeśli nie aktywnym, żywym uczestnictwem w grze dorosłych, to przynajmniej jego aprobatą i obecnością. Dlatego nawet zabawki i podręczniki, które implikują niezależną grę z nimi, często nie dają matce pożądanej swobody podjęcia w końcu własnych spraw.

Wskazówki dla rodziców: jak grać z dzieckiem
[Jak wybrać zabawki dla dziecka]

1. Nie odmawiać dziecku naturalnej potrzeby dzielenia się radością z grania z bliską osobą dorosłą, aktywnego udziału w dziecięcej zabawie, wspierania jego fabuł, chwalenia, pomocy, jeśli prosi, odkładania innych rzeczy i myśli, i, oczywiście, odłożyć telefon. Kiedy ta potrzeba jest wystarczająco zaspokojona samochody i pojazdy dla dzieci, dziecko jest bardziej skłonne puścić matkę i grać samodzielnie.

2. Nie trzeba podejmować całej inicjatywy w samych grach. Czasami matka myśli, że wie lepiej, co i jak dziecko powinno grać, aby przynosiła więcej korzyści dla jego rozwoju. Ale nie zawsze tak jest.

Szczegóły: Ala Koala