Wszyscy rodzice wiedzą

Wszyscy rodzice wiedzą, że jakość mebli dziecięcych ma bardzo surowe wymagania, zwłaszcza pod względem bezpieczeństwa ekologicznego. Oznacza to w szczególności, że meble być wykonane z przyjaznego dla środowiska surowca. Wykaz zatwierdzonych materiałów obejmują przede wszystkim, naturalne drewno, a następnie MDF, szkło hartowane oraz wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

9949b8eaeb383c9ad53e4dc827cbe5c6

Naturalne drewno jest bardziej drogie, ale jest różni się trwałość i wytrzymałość. Jest to materiał naturalny, a więc jest całkowicie bezpieczny z punktu widzenia ochrony środowiska. A meble, na przykład, wykonane z sosny lub modrzewia wypełnia przestrzeń powietrzną substancje zdrowe, składników smoły drzewnej.

MDF – tańsze materiały. Jest on szczególnie popularne, ponieważ jest łatwy do dowolnego kształtu, może być pomalowany na dowolny kolor. W skrócie, to on otwiera przestrzeń do projektowania eksperymentów. Pod względem bezpieczeństwa środowiska, MDF – idealny wybór. Jest to płyta z wiórów drzewnych, środka wiążącego, który działa jako ligninę naturalnego polimeru lub parafina.

Meble wykonane z płyty wiórowej – to jedna z najtańszych opcji. Jednak należy pamiętać, że ten materiał ma początkowo dość silny zapach, który nie może erozję od dzieci na kilka miesięcy. Ponadto w płytach wiórowych zawsze zawiera formaldehyd. Producenci twierdzą, że ilość materiału jest znikomy. Ale to zobaczyć, konieczne jest wymaga certyfikatu zgodności.

Meble dla dzieci jest ważna nie tylko materiały, ale również odcień. Psychologowie twierdzą, że kolor ma kluczowe znaczenie, ponieważ wpływa na nasz nastrój, uczucia i postrzeganie świata. To samo odnosi się do mebli do żłobka. Chociaż producenci dziś oferta mebli jest bardzo jasne kolory, do wyboru w odcieniu należy podchodzić ostrożnie. Na przykład, wiadomo, że niebieskie uspokaja i ciemnoniebieskie pozwala skupić i jednocześnie zwalnia napięcie. Zielona dosłownie daje siłę. Żółte, czerwone i pomarańczowe odcienie zwiększenia aktywności i umiejętności komunikacyjnych. Należy jednak pamiętać, że obfitość czerwonych negatywnego wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Wielu producentów oferuje obecnie białe meble. W rzeczywistości, ten kolor – jak pustą kartkę, to nie niesie żadnej informacji. Psychologowie uważają, że meble nie rozprasza, ponadto poprawia percepcję i uczenia się. W tym samym czasie, biały Sam meble, oprócz białych ścianach, może wyglądać dość nudne i nieciekawe. W związku z tym, że jest „rozcieńczyć” żywsze szczegół – zdjęcia na ścianach, lampy, tekstylia domowe, itp W każdym razie, pokój kolory dziecka powinny być bardzo dokładnie rozważyć, aby nie przeciążać żywe kolory dziecka, a jednocześnie nie być nudne.